Tepelné čerpadlá MITSUBISHI sú zaradené do dotačného programu ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM


Systémy Ecodan
Kompletné systémové riešenie pod názvom Ecodan na vykurovanie a ohrev teplej vody
s tepelným čerpadlom vzduch - voda. 
Tepelné čerpadlá vzduch – voda

 

Tepelné čerpadlá vzduch – voda sú vyhľadávané vďaka ich jednoduchej inštalácií a vhodnosti do každej lokality. Na získavanie tepelnej energie nepotrebujete žiadne vrty ani zemné kolektory. Zdrojom energie je vonkajší vzduch, z ktorého dokáže tepelné čerpadlo využívať energiu aj pri extrémnych mrazoch. Celý systém sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútorného hydroboxu Ecodan.

Pomocou hydroboxu Ecodan sa transformuje energia zo vzduchu do vody  odkiaľ je následne používaná pre vykurovanie a  ohrev teplej vody.

Vnútorné hydroboxy sa delia na verziu so vstavaným 200 litrovým nerezovým zásobníkom a na verziu s možnosťou pripojenia externého zásobníka vody. Oba moduly obsahujú kompletný riadiaci systém a hydraulické komponenty. Tieto vodné moduly sa pripájanú k vonkajším jednotkám Zubadan alebo Power Inverter, s ktorými tvoria originálne systémové riešenie vykurovania a ohrevu teplej vody.

Výrobca Mitsubishi Electric prichádza s novým radom tepelných čerpadiel vzduch / voda s názvom Zubadan Inverter - New Generation. Táto nová generácia s označením PUHZ-SHW úspešne nadväzuje na jedno z najpredávanejších tepelných čerpadiel vzduch / voda na našom trhu. Výnimočnosťou tejto novej rady tepelných čerpadiel je možnosť tzv. monovalentnej prevádzky až do vonkajšej teploty -15 ° C. Rozsah vykurovacích výkonov je  8- 23 kW (podľa DIN EN 14511). Nová generácia tepelných čerpadiel Zubadan je tak ideálnym riešením nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie starších zástavieb väčších objektov.

 S použitím špeciálneho zásobníka chladiva, tepelného výmenníka (HIC) a troch individuálne elektronicky riadených expanzných ventilov, pracujú jednotky za každého prevádzkového stavu vždy za optimálnych podmienok. Optimalizáciou nového výparníka má za následok vyššiu energetickú účinnosť práve v zimnom období, keď sa vonkajšie teploty pohybujú najčastejšie v rozmedzí medzi +7 °C až -2 °C. Optimalizáciou priameho vstrekovania chladiva a konštrukčne vylepšeného kompresora s novým typom oleja pre dosiahnutie čo najnižších strát, zaisťuje oveľa vyššiu účinnosť a plný komfort zvlášť pri veľmi nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu.

Nové tepelné čerpadlá Zubadan Inverter - New Generation sú tak nielen schopné zachovávať 100% svojho vykurovacieho výkonu aj pri teplotách do -15 ° C, ale dosahujú aj oveľa vyššiu energetickú účinnosť. Maximálna výstupná teplota vykurovacej vody z tepelného čerpadla je 60 ° C, bez nutnosti použitia akéhokoľvek elektrického dohrevu. Pri extrémne nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu, až -25 ° C, sú jednotky stále schopné dosahovať až 75% svojho nominálneho vykurovacieho výkonu.

 Stručný Technický popis tepelných čerpadiel Zubadan: 

- Rozsah vykurovacích výkonov od 8 kW do 23 kW 
- Vykurovací faktor (COP) až 4,8 pri A7 / W35 podľa DIN EN 14 511 
- Podľa ErP dosahujú energetickej triedy A + / A ++ 
- Garantovaný operačný rozsah od -28 ° C do + 35 ° C 
- Pri -25 ° C dosahujú stále 75% menovitého vykurovacieho výkonu 
- Maximálna hladina akustického tlaku 51 až 59 dB (A) 
- Výstupná teplota vody až 60 ° C


Kontakt

Ing. Ján Surovčík - Ekoterm
026 01 Vyšný Kubín 202
0903 276381