Tepelné čerpadlá DAIKIN sú zaradené do dotačného programu ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM


Product Image

Každý si chce užiť dokonalú komfortnú teplotu vo svojom domove počas celého roka. Spoločnosť Daikin ponúka široký sortiment cenovo výhodných vykurovacích systémov. Medzi inými sú to vodné a vzduchové tepelné čerpadlá a tepelné čerpadlá vzduch-vzduch. Všetky ponúkajú tichý výkon a vykurovanie každej miestnosti na požadovanú teplotu. Okrem toho, dokonale zapadnú do vášho interiéru.

VÝHODY PRE VÁS

PRISPÔSOBENÉ RIEŠENIA

Pomôžeme vám vybrať dokonalý vykurovací systém pre váš každodenný spôsob života.

Vykurovací systém Daikin môžete skombinovať so zásobníkom na teplú pitnú vodu s alebo bez solárneho pripojenia. 

VÝNIMOČNÁ ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ

Systémy tepelných čerpadiel Daikin získavajú bezplatnú energiu zo vzduchu, aby ste počas celého roka mali energeticky účinný komfort.

SPOTREBIČE TEPLA

Podlahové vykurovanie, priama expanzia, radiátory, konvektory a pod. 

NÍZKOTEPLOTNÉ AJ VYSOKOTEPLOTNÉ SYSTÉMY

product

Daikin Altherma HT ponúka najinovatívnejšie riešenie pre rekonštrukciu vykurovacej sústavy. Vďaka kaskádovému systému s dvomi invertorovými kompresormi dokáže vyrobiť až 80°C teplú vodu, a to čisto len na základe termodynamických princípov - bez použitia prídavného elektrického ohrievača.

Vymeňte Váš starý kotol za Daikin Althermu HT - Vaše radiátory si ponecháte, nevzniknú Vám tak žiadne dodatočné investície.

Delený systém split sa skladá z vonkajšej jednotky a vnútornej jednotky

Vonkajšia jednotka Daikin Altherma obsahuje tepelné čerpadlo, ktoré získava teplo z vonkajšieho vzduchu, čím takmer 2/3 všetkého použiteľného tepla pochádza z trvalo využiteľného a bezplatného zdroja. Toto teplo sa prenáša do vnútornej jednotky prostredníctvom potrubia s chladivom. Vnútorná jednotka prijíma teplo z vonkajšej jednotky a ďalej zvyšuje jeho teplotu, pričom umožňuje zohriatie vody až na 80 °C, teda teplotu vhodnú pre vykurovanie prostredníctvom radiátorov a na prípravu teplej pitnej vody.

Spoločnosť Daikin sa rozhodla pri tomto tepelnom čerpadle využiť systém kaskádových kompresorov (jeden vo vonkajšej a druhý vo vnútornej jednotke), čo umožňuje komfort aj pri tých najnižších vonkajších teplotách - bez potreby záložného elektrického ohrievača.

Dostupné výkony: 11, 14 a 16 kW. Ak je potrebný vyšší vykurovací výkon než 16 kW, je možné skombinovať niekoľko vnútorných jednotiek s jednou vonkajšou jednotkou a dosiahnuť vykurovací výkon až do 40 kW
Vysoká teplota vody systému Daikin Altherma je ideálna na zohrievanie teplej pitnej vody bez potreby prídavného elektrického ohrievača. Rýchle zohrievanie teplej pitnej vody tiež znamená, že sú potrebné menšie zásobníky. Zásobník TPV môže byť namontovaný na vnútornej jednotke, alebo vedľa nej.


Kontakt

Ing. Ján Surovčík - Ekoterm
026 01 Vyšný Kubín 202
0903 276381